Ciekawe sposoby na dekorację przestrzeni biurowej

Biuro nie należy do najłatwiejszych przestrzeni do zaaranżowania. Jest to oczywiście przestrzeń, która musi być przede wszystkim funkcjonalna. Powinna być jednak także estetyczna, komfortowa i przyjazna dla ludzi przebywających w niej po kilka, a czasami nawet kilkanaście godzin dziennie. 

  1. Biuro ze sztuką czy bez?
  2. Jak to zrobić?

Biuro ze sztuką czy bez?

Obrazy do przestrzeni biurowej należy dobierać w bardzo wyważony sposób. Nie bez powodu mówi się, że często druk plakatów jest lepszym rozwiązaniem. Wysoka sztuka w biurze to spore ryzyko. Oczywiście w gabinecie prezesa lub na piętrze, na którym „urzęduje” jedynie zarząd korporacji, a wejście tam nie jest takie proste, mogą znaleźć się cenne i oryginalne dzieła sztuki. W większości biurowych przestrzeni się one jednak nie sprawdzają. Przede wszystkim ze względu na zbyt duże ryzyko kradzieży, konieczność szczególnej ochrony i pielęgnacji. Zbyt duże niebezpieczeństwo, że przez przypadek takie dzieło może zostać uszkodzone. Nie bez powodu większość firm decyduje się na fototapety lub plakaty. Z ich pomocą można stworzyć bardzo przyjazne miejsce dla pracowników i klientów, a koszt takiej aranżacji jest zdecydowanie niższy. To wyłącznie kwestia pomysłu, projektu, znalezienia inspirujących i ciekawych grafik.

Jak to zrobić?

Druk plakatów to bardzo proste w dzisiejszych czasach zadanie. Drukarnie takie https://www.drukomat.pl/ zapewniają swoim klientom wsparcie, pomoc konsultantów i doradców, a także techniczne korekty grafika, jeśli jest to potrzebne. Do dyspozycji klientów zainteresowanych tego typu formą aranżacji i dekoracji wnętrz są setki, a właściwie tysiące bardzo zróżnicowanych plakatów w stosunkowo przystępnych cenach. Zarówno znalezienie jak i stworzenie plakatów lub grafiki, które pozwolą stworzyć przyjazny klimat w przestrzeni biurowej nie jest wcale trudne. Nie trzeba zwiedzać galerii, wystarczy poświęcić trochę czasu na poszukiwania w Internecie. Przy okazji można wykonać kilka dodatkowych zleceń. Ciekawym pomysłem na aranżację wnętrza jest także wykonanie naklejek z inspirującą grafiką, hasłem, związanymi z firmą ikonami – np. tutaj https://www.drukomat.pl/produkty/naklejki. W tej chwili naklejki na ścianę, szyby, okna to jeden z bardziej popularnych trendów w aranżacji wnętrz, szczególnie tych biurowych. Korzystają z takich rozwiązań nie tylko firmy, ale różne instytucje kultury, salony kosmetyczne, stomatologiczne i wielu innych przedsiębiorców, którzy w prosty sposób chcą stworzyć wewnątrz budynku przyjazny dla pracujących i odwiedzających klimat.

Zdjęcie: pexels.com

 

 

 

Ciekawe sposoby na dekorację przestrzeni biurowej
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here