Strona głównaARANŻACJEJak wygląda współpraca z agencją aranżacji wnętrz?

Jak wygląda współpraca z agencją aranżacji wnętrz?

Dla niektórych z Was współpraca z agencją aranżacji wnętrz to spełnienie marzeń. Będziecie przecież wspólnie pracować nad jednym celem – stworzeniem idealnego miejsca do mieszkania.

Dla niektórych z Was współpraca z agencją aranżacji wnętrz to spełnienie marzeń. Będziecie przecież wspólnie pracować nad jednym celem – stworzeniem idealnego miejsca do mieszkania. Jednak czy zdajecie sobie sprawę jak wygląda taka współpraca? Oto wszystko, o czym powinniście wiedzieć zanim rozpoczniecie współpracę z agencją aranżacji wnętrz.

1. Poświęć czas agencji aranżacji wnętrz i spróbuj wyeliminować wszelkie zakłócenia podczas spotkań. Nikt, zwłaszcza profesjonaliści nie znoszą, gdy ktoś marnuje ich czas.

2. Żaden projekt nie jest„ kuloodporny ”… wszystko pójdzie nie tak. To proces, gdzie cierpliwość i praca zespołowa zawsze wygrywają.

3. „Nie możemy stworzyć produktu, który nie istnieje. Cóż, może możemy, ale bądźcie gotowi za to zapłacić. ” – te słowa często padają z ust pracowników agencji aranżacji wnętrz. Więc przygotuj się na to, że jeżeli wymagasz rzeczy niemożliwych, będziesz musiał za to zapłacić.

4. Upewnij się, że Twój dom jest czysty i schludny, zanim pojawią się projektanci. Ułatwi to im pracę podczas wykonywania pomiarów.

5. Zawsze wynajmuj podwykonawców za pośrednictwem swojej agencji aranżacji wnętrz; mają silną sieć sprawdzonych i polecanych osób z branży. Chcesz kogoś, komu projektant wnętrz może zaufać.

6. Projektanci wnętrz są dosłownie ekspertami w projektowaniu wnętrz. Zatrudniasz ich wykorzystując ich własność intelektualną; dlatego pozwól im realizować ich plan, a nie swój. Do realizacji Twojego planu wystarczą tylko podwykonawcy, a nie agencja aranżacji wnętrz.

7. Bądź tak konkretny i zdecydowany, jak tylko możesz. Nawet jeśli masz mgliste wyobrażenie o tym, czego chcesz, spróbuj przekazać pewne wskazówki za pośrednictwem zdjęć z czasopism czy tablic Pinterest.

8. „Nie podajemy naszych źródeł. Dlatego zatrudniasz nas” – to hasło towarzyszy każdej agencji aranżacji wnętrz. Nie licz na to że dostaniesz prywatny numer do stolarza.

9. Liczą się tytuły – jest różnica między agencją aranżacji wnętrz a dekoratorem wnętrz. Agencja aranżacji wnętrz to licencjonowani specjaliści, którzy zarządzają projektami związanymi z budową i architekturą. Dekoratorzy wnętrz wprowadzają ulepszenia estetyczne, ale nie dokonują żadnych zmian strukturalnych w przestrzeni.

10. Rozsądnie jest przeprowadzić wywiad z 5-6 agencjami aranżacji wnętrz przed zatwierdzeniem. Osobowości i dobre dopasowanie bardzo przyczyniają się do sukcesu każdego projektu.

11. Pokaż wiele inspiracji, ale nie próbuj kopiować żadnego projektu. Pozwól swojej agencji stworzyć projekt dla Ciebie

12. Musisz zdecydować, ile i na jakim poziomie chcesz być zaangażowany z góry. Komunikuj się jasno i wcześnie ustal zakres partycypacji.

13. Musisz rozumieć różnicę między ceną handlową a ceną detaliczną. Nawet jeśli projektant upiera się przy swoich wyborach, nadal daje klientowi lepszą ofertę niż oferta detaliczna.

14. Określ swój budżet wcześniej i bądź przygotowany że zostanie w 100% wykorzystany. Nie martw się, w końcu wszystko będzie tego warte!

15. Na koniec baw się dobrze! Zaufaj swojej agencji aranżacji wnętrz; daj się trochę zaskoczyć, wszystko będzie tego warte.

1 KOMENTARZ

  1. Ja zawsze bawiłam się w urządzenie samodzielnie, a przeprowadzałam się już 4 razy i za każdym razem tworzyłam wnętrze od nowa 😉
    Wystarczą dobre inspiracje, odrobina fantazji i kreatywności i sprawdzone sposoby i metody na piękne wnętrza. Ja np. zawsze idę w nurt industrialny lub skandynawski, wybieram dodatki, decydują się na proste i minimalistyczne rozwiązania, które łatwo można zmienić lub przerobić. Wolę wybrać jasne ściany i poszaleć z dodatkami, niż wybrać coś mocnego i zdecydowanego, co mocno ograniczy mnie w projektach w przyszłości. Oczywiście współpraca z agencją jest bardzo przydatna, jeśli ktoś nie ma czasu i doświadczenia, ale jestem raczej zwolenniczką działania samodzielnego – a przynajmniej próbowania 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read