Strona głównaNIERUCHOMOŚCICo lepiej wybrać – mieszkanie w stanie deweloperskim czy wykończone pod klucz?

Co lepiej wybrać – mieszkanie w stanie deweloperskim czy wykończone pod klucz?

W Polsce zdecydowana większość mieszkań kupowanych przez klientów to mieszkania w stanie deweloperskim. Warto jednak wskazać, że do dyspozycji mamy również mieszkania wykończone pod klucz. Na co warto się zdecydować?

Zarówno mieszkania w stanie deweloperskim, jak również te wykończone pod klucz posiadają swoje zalety i wady, dlatego też zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy z deweloperem powinniśmy zapoznać się z nimi bliżej.

Co lepiej wybrać – mieszkanie w stanie deweloperskim, a może to wykończone pod klucz?

Mieszkanie w stanie deweloperskim

Stan deweloperski oznacza, że mieszkanie będzie wymagało dalszych prac wykończeniowych. Co prawda posiada ono wylewki na podłogach oraz tynki na ścianach, lecz nie ma łazienki, kuchni, drzwi wewnętrznych.

Wykończenie wnętrza leży wtedy w gestii kupującego – może on zrobić to samodzielnie lub może wynająć ekipę wykończeniową. Pierwsza opcja, czyli samodzielne wykończenie mieszkania to najlepszy wybór dla oszczędnych – wtedy nie płacimy robotnikom za wykonane prace.

Mieszkanie wykończone pod klucz

Coraz więcej deweloperów oferuje obecnie usługę wykończenia mieszkania pod klucz. Taką ofertę ma także deweloper Vantage realizujący inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu: https://vantage-sa.pl/strefa-korzysci/wykonczenie-pod-klucz/.

Przy wykończeniu pod klucz to deweloper odpowiedzialny jest za wykonanie prac wykończeniowych. Najczęściej obejmują one takie czynności jak:

  • montaż drzwi wewnętrznych
  • malowanie ścian i sufitów
  • kładzenie podłóg
  • wykończenie łazienki

W zależności od wybranego wariantu wykończenia mieszkanie pod klucz może także obejmować inne prace, na przykład wykończenie kuchni czy montaż sufitów podwieszanych.

Koszty związane z wykończeniem pod klucz zaczynają się od około 600 złotych za metr kwadratowy nieruchomości w podstawowym wariancie, natomiast kończą na ponad 1500 złotych za metr kwadratowy w wariantach najszerszych.

Dokładne informacje można znaleźć na stronach WWW i w katalogach deweloperów, na przykład na stronie dewelopera Vantage: https://vantage-sa.pl/strefa-korzysci/wykonczenie-pod-klucz/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read