Strona głównaDOMCo musisz wiedzieć o roletach zewnętrznych?

Co musisz wiedzieć o roletach zewnętrznych?

Budowa własnego domu lub zakup nieruchomości w bloku mieszkalnym to niezwykle ważna inwestycja, która nie tylko pochłania spore pokłady finansowe a urządzenie wybranego lokum, ale również nerwów związanych z wykończeniem i zabezpieczeniem własnego mienia. Chcąc zyskać pewność i niebywały komfort zarówno w trakcie pobytu w domu, jak i podczas wyjazdu dobrym rozwiązaniem jest rozważnie montaży rolet zewnętrznych. Rolety zewnętrzne to coraz bardziej popularne rozwiązanie, które spotyka się z ogromną aprobatą wielu użytkowników. 

  • Zamontowanie rolet zewnętrznych – co daje pancerz rolety zewnętrznej
  • Zarządzanie roletami zewnętrznymi – nowoczesne mechanizmy w twoim domu 
  • Zabezpieczenie wnętrza domu – wysokie poczucie bezpieczeństwa
  • Rolety w domach jednorodzinnych i blokach – dopasuj produkt do swoich potrzeb  

Zamontowanie rolet zewnętrznych – co daje pancerz rolety zewnętrznej 

Rolety zewnętrzne to niezwykle częste rozwiązanie zabezpieczające i poprawiające jakość życia zarówno wśród właścicieli zabudowy jednorodzinnej, jak i mieszkańców klasycznych budynków wielorodzinnych, których lokale znajdują się na niższych piętrach. Rolety można podzielić na klasyczne podtynkowe lub natynkowe oraz te, które zostały specjalnie wzmocnione tworząc rolety antywłamaniowe. Zanim przejdziemy do różnic między poszczególnymi produktami, skupmy się na ich właściwościach.

Ogromną zaletą rolet zewnętrznych jest przede wszystkim ich konstrukcja, która po zasunięciu pozwala ochronić okno, a tym samym pomieszczenia przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, jak niesprzyjająca pogoda, silne opady deszczu, podmuchy wiatru, czy opady gradu, kore mogłyby spowodować uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo zasunięte rolety mogą separować cię i pozostałych domowników od ulicznych dźwięków tworząc coś w rodzaju izolacji akustycznej. Ten wariant doskonale sprawdza się wieczorami lub w pokojach dziecięcych, gdy podczas snu powinna być zachowań cisza i spokój.

Mało kto wie, ale rolety zewnętrzne mogą stanowić idealną izolację cieplną dając ochłodę w upalne dni, eliminując dostęp światła do pomieszczeń lub ocieplając pokoje poprzez uszczelnienie okien zasuniętym pancerzem. 

Zarządzanie roletami zewnętrznymi – nowoczesne mechanizmy w twoim domu 

Współczesne rolety zewnętrzne dostępne są w różnego rodzaju kolorach, dlatego bez problemu dopasujesz je do elewacji budynku tworząc spójną całość. Zarówno rolety podtynkowe, jak i natynkowe wzbogacone są w specjalne mechanizmy umożliwiające zdalne sterowanie. To właśnie dlatego możesz zapomnieć o starych systemach podniszczenia i opuszczania rolet za pomocą specjalnego sznurka lub korbki, a na ich miejsce wstawić opcję produktu, który zarządzany jest z poziomu domu za pomocą przycisków przypominających włączniki od świateł. To nie koniec. Możesz również zdecydować się na całkowitą automatykę i zarządzać roletami za pomocą aplikacji lub ustawić konkretne godziny podnoszenia i opuszczania. Jest to niezwykle użyteczna opcja w przypadku nieplanowanych wyjazdów, gdzie czas na przygotowanie domostwa jest mocno ograniczony, lub gdy wiesz, że warunki pogodowe diametralnie się zmienią a ty nie masz możliwości podjechania do domu, by opuścić rolety. 

Sterowanie zdalne to ogromna wygoda, na którą możesz sobie pozwolić, czyniąc dom inteligentnym.

Zabezpieczenie wnętrza domu – wysokie poczucie bezpieczeństwa 

Zastosowanie rolet antywłamaniowych to częsta praktyka już a samym początku budowy. Produkty sterowane zdalnie lub za pomocą pilota stanowią dodatkowe zabezpieczenie przed nieprzewidzianymi sytuacjami. Czym zatem różnią się od klasycznych rolet? Przede wszystkim materiały, z których zostały wykonane są najwyższej klasy, tak by zapewniać stuprocentowa odporność na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto roleta została wzbogacona w innowacyjne systemy bezpieczeństwa, w tym wzmocnienia umiejscowione w prowadnicach, dzięki którym została wyeliminowana możliwość odgięcia rolety za pomocą łomu lub innego twardego narzędzia. Co więcej, system zapadek uniemożliwia podważanie rolety, dlatego jest to jeden z najlepszych wyborów, by ochronić swoje domostwo. 

Jeżeli jesteś na etapie budowy i chcesz zdecydować się na montaż rolet, najlepiej zrobić to, nanosząc zmiany bezpośrednio na projekcie budynku. Zakup rolet we wczesnej fazie projektowej pozwoli na wykorzystanie opcji montażu podtynkowego, który prezentuje się elegancko i odpowiednio dobranej kolorystyce wtapia z resztą elewacji.

Rolety w domach jednorodzinnych i blokach – dopasuj produkt do swoich potrzeb 

Rolety zewnętrzne dostępne u RoletyAlu to najwyższa jakość i precyzja wykonania poparta wiedzą i doświadczeniem. Nie musisz samodzielnie wykonywać pomiarów i dobierać odpowiednich komponentów. Pracownicy zrobią wszystko w twoim imieniu, tak byś mógł jedynie wybrać kolorystykę i odebrać wykonany montaż. Zapewnij sobie bezpieczeństwo, komfortową temperaturę wewnątrz budynku i ochronę przed nieprzewidzianymi zdarzeniami montując rolety podtynkowe lub natynkowe dopasowane do twoich indywidualnych potrzeb. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read