Strona głównaARANŻACJEDekorowanie wnętrza światłem - sprawdź nasze propozycje

Dekorowanie wnętrza światłem – sprawdź nasze propozycje

Światło pełni we wnętrzu wiele istotnych ról. Umożliwia bezpieczne poruszanie się po zmroku, odstrasza potencjalnych włamywaczy, tworzy klimatyczny nastrój. Nie ulega wątpliwości, że może też dekorować. Ta ostatnia funkcja wcale nie należy do rzadkości. Niektóre oprawy wprowadzane są do aranżacji tylko po to, by zdobić wnętrze swym atrakcyjnym wyglądem lub sposobem montażu.               

Pomysłów na stworzenie dekoracyjnego oświetlenia może być wiele. Czasem wystarczy użyć lampy wyróżniającej się pośród innych opraw wyjątkowym designem, innym razem dekoracyjny efekt uzyskamy poprzez skierowanie światła na wyjątkowy element aranżacji. Możliwości jest dużo, a my postaramy się  przedstawić te najciekawsze.

Designerskie lampy

Współczesne oprawy oświetleniowe potrafią zaskakiwać formą. Niektóre z nich wyglądają wręcz jak dzieła sztuki. Czasem niezwykle wyszukane, innym razem skromne, minimalistyczne. Pomimo prostej formy mogą stanowić efektowną dekorację. Okręgi, kwadraty, spirale, a nawet linie proste – oto formy nowoczesnych opraw oświetleniowych.

Jednak nie tylko figury geometryczne stanowią inspirację dla projektantów oświetlania. Jego twórcy czerpią pomysły również ze świata natury. A przykładem tego jest lampa Birds dostępna na stronie sklepu http://Lampy.it. Warto też zwrócić uwagę na lampy z serii Snake, które do złudzenia przypominają groźnego gada. Takich opraw jest znacznie więcej. Jedne nawiązują formą do dziecięcej zabawki, jak lampa Balloon, inne do zjawisk atmosferycznych, jak lampa wisząca Rain.

Gra świateł na ścianie

Bardzo efektowną dekorację można stworzyć przy pomocy wielu niewielkich, montowanych na ścianie kinkietów. Jeśli ułożymy je względem siebie w odpowiedni sposób, emitowane przez nie wąskie wiązki światła mogą się wzajemnie przenikać i tworzyć niepowtarzalny, dekoracyjny wzór. To bardzo ciekawy sposób na dekorowanie wnętrza, który w aranżacjach mieszkań spotykany jest jednak stosunkowo rzadko.

Podświetlane ściany

Znacznie częściej natomiast spotkamy się z pomysłem na podświetlanie ścian o ciekawej fakturze. To może być dekoracyjna ściana z cegłą albo kamieniem. Efektownie wyglądają też panele ścienne. Jeśli taką dekorację postanowimy podświetlić od góry albo z dołu przy pomocy opraw oświetleniowych, stworzymy we wnętrzu klimatyczny wystrój, z jakim możemy się spotkać w najlepszych lokalach gastronomicznych albo hotelowych wnętrzach. Z tym jednak wyjątkiem, że we własnym mieszkaniu będziemy mogli cieszyć się taką aranżacją na co dzień.

Latarenka i sznurek LED

Efektowną dekorację świetlną można też stworzyć samodzielnie. Klimatyczny nastrój we wnętrzu mieszkania zbudujemy, wykorzystując do tego celu ogrodową latarenkę albo duży, ozdobny słoik. Jeśli umieścimy wewnątrz sznurek LED, który emituje światło o ciepłej barwie, dekoracja będzie prezentować się bardzo efektownie. Takie oświetlenie doskonale sprawdzi się w sypialni, gdzie  posłuży jako nocna lampka i pozwoli zrelaksować się przed zaśnięciem. Można ustawić ją też w salonie albo na tarasie w pobliżu mebli wypoczynkowych.

To jednak nie koniec pomysłów na dekorowanie światłem. Więcej inspiracji można szukać w sieci albo wnętrzarskich czasopismach. Podświetlane witryny albo półki, a może podświetlane szklane pustaki, z których zbudujemy barek? Listwa LED ukryta za podwieszanym sufitem czy po prostu efektowna lampka? Wybór pozostawiamy Tobie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read