Strona głównaARANŻACJEHokery – nie tylko wyposażenie do baru

Hokery – nie tylko wyposażenie do baru

Czym tak właściwie jest hoker? Jest to dość wysoki stołek barowy, który ma około 70-80 centymetrów. Do niedawna kojarzyły się one tylko z barami i tego typu lokalami. Teraz jednak są również wykorzystywane do wystroju wnętrz w naszych domach czy mieszkaniach. Należy jednak pamiętać, że nie w każdej kuchni hokery będą dobrą ozdobą. Najbardziej wpasują się do stylu nowoczesnego, ale i nie tylko. Pokoje urządzone w stylu vintage lub industrialnym również zaliczają się do tej grupy.

Hokery ustawia się zwykle przy blatach kuchennych, barkach, ladach, bądź wyższych stołach. Należy jednak wcześniej dobrze przemyśleć, gdzie dany hoker będzie stał, by wybrać jego odpowiednią wysokość.

Materiał

Wybór materiału też nie należy do najłatwiejszego. Jednak wszystko zależy od wystroju, w jakim jest nasze wnętrze. Mając je urządzone w stylu nowoczesnym wybierzemy raczej konstrukcje metalowe lub wykonane z bezbarwnych tworzyw sztucznych. Opcja ta jest ostatnio bardzo modna i często wybierana. Te bardziej klasyczne tworzone są z drewna, pokrywane materiałem lub skórą. Do luksusowych wnętrz wspaniale sprawdzą się hokery powlekane puchem lub futerkiem. Nie tylko będą się pięknie prezentować, ale będą też przyjemne w dotyku. Ciekawą opcją i bardzo modną ostatnimi czasy jest łączenie ze sobą dwóch materiałów, na przykład niezwykły efekt daje stal i drewno.

Mechanizm

Hokery mogą być obracane, bądź nieruchome. Niektóre mają stałą wysokość, a inne mogą być regulowane pod tym względem. Wybór należy do nas, tak aby idealnie komponowały się do całego wnętrza i spełniały każde nasze oczekiwania

Komfort i wygoda użytkowania

Te bardziej luksusowe wersje hokerów wyposażone są w wygodne podłokietniki oraz podpórki na nogi, co znacznie podnosi komfort użytkowania. Warto też zwrócić uwagę i wybrać te z podparciem na plecy, jeżeli wiemy, że będziemy z nich dość często korzystać. Natomiast jeżeli hoker ma nam służyć jako chwilowe i szybkie miejsce do siedzenia, można zdecydować się na modele bez oparcia, w kształcie taboretów.

Nie zapominajmy jednak, że nie powinniśmy kierować się tylko ich wyglądem i estetyką. Przede wszystkim muszą one być stabilne i bezpieczne. Dlatego warto zwrócić uwagę na ich nogi, które zwykle rozchylają się ku dołowi, dzięki czemu zapewnią nam stabilność podczas ich użytkowania. Nowocześniejsze wersje są jednonożne, ale co nie znaczy, że ich stabilność jest mniejsza. Są one tworzone z wytrzymałych i mocnych materiałów, tak by zapewnić nam bezpieczeństwo podczas siedzenia.

Kształt

Jeżeli nasze wnętrze urządzone jest w stylu nowoczesnym i chcemy dodać mu unikalnych elementów można wybrać hokery w kształtach brył geometrycznych. Z pewnością skutecznie przyciągną wzrok i będą bardzo unikalną ozdobą. Sprawdzą się wspaniale do prostych i minimalistycznych pomieszczeń, a jeżeli chcemy coś bardziej skomplikowanego, to konstrukcje ze stali lub metali dają nam również możliwość stworzenia innych wzorów, na przykład liści czy kwiatów.

Na unikalny kształt hokera ma też wpływ profilowe oparcie. Mogą one mieć otwory w różnych kształtach i miejscach – wszystko pod nasze oczekiwania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read