Strona głównaAGDIFA 2018: świeżość ON – Amica Fresh System™

IFA 2018: świeżość ON – Amica Fresh System™

Międzynarodowa Wystawa Elektroniki Użytkowej i Sprzętu AGD w Berlinie to doskonała okazja do zaprezentowania sprzętów, które od ubiegłego roku zyskały sobie jeszcze większe grono sympatyków. Wśród nich znalazły się lodówki Amica ze specjalnym filtrem FreshON, który umożliwia zachowanie świeżości produktów na dłużej. Eliminuje on wytwarzany przez psujące się warzywa i owoce etylen, dzięki czemu pozostają soczyste i pełne wartości odżywczych przez wiele dni. Amica Fresh System™ to oszczędne, ekologiczne i dopasowane do indywidualnych potrzeb rozwiązanie, które z roku na rok zyskuje na popularności.

Amica FreshON

Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Polskich Banków Żywności, statystycznie wyrzucamy aż ¼ zakupionego jedzenia. Powodem jest nie tylko nieplanowanie zakupów, ale przede wszystkim złe przechowywanie produktów. Nic więc dziwnego, że czołowy producent AGD w Polsce postanowił zaradzić temu problemowi. „Koniec z wyrzucaniem jedzenia i niepotrzebnymi wydatkami!” – takie hasło przyświecało twórcom systemu odpowiedzialnego za jak najdłuższe utrzymywanie świeżości warzyw i owoców. Mowa tu o Amica Fresh System™, w skład którego wchodzi filtr FreshOn, odpowiedzialny za usuwanie z lodówki szkodliwego etylenu, wydzielanego z psujących się warzyw i owoców. Za sprawą filtra jedzenie nie psuje się zbyt szybko, a my możemy delektować się smakiem i świeżością każdego dnia!

Jak działa filtr? W zamkniętym środowisku, takim jak lodówka, nie ma możliwości wydostania się etylenu (gazu węglowego naturalnie wydzielającego się w niezbyt świeżych, psujących się warzywach i owocach) na zewnątrz, dlatego zostaje przez nie ponownie wchłonięty. Zastosowany w najnowszych lodówkach Amica specjalny filtr FreshOn eliminuje etylen z pojemnika na warzywa i owoce, tym samym wydłużając świeżość żywności. Dodatkowo zapobiega powstawaniu w lodówce nieprzyjemnych zapachów. Filtr powinien być oczyszczany raz w roku. Można go czyścić, poddając działaniu promieni słonecznych – wystarczy wystawić na jeden dzień na dwór.

Inne funkcjonalności

Amica Fresh System™ to nie tylko filtr węglowy, ale także inne sprytne rozwiązania wpływające na świeżość produktów i oszczędności w portfelu. Szczególnie cenne ze względu na utrzymanie świeżości produktów są VitControl/ VitControl Plus (suwak regulacji wilgotności), FreshZone (pojemnik ze stałą temperaturą 0-3⁰C do przechowywania mięsa i ryb), VitBlue Light (fala świetlna z diody LED wydłużająca świeżość). Jeśli zaś chodzi o oszczędność i ekologię, należy wymienić technologie FrostControl i NoFrost, które zapewniają stałą kontrolę poziomu wilgotności w lodówce, co przekłada się na brak szronu w środku i brak potrzeby rozmrażania.

Lodówki Amica Fresh System™ zobaczyć można w hali 7.1b na stoisku 101 berlińskich targów w dniach od 31 sierpnia do 5 września.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read