Strona głównaPORADYJak przekazać radosną nowinę partnerowi czy rodzicom. Nasze 3 pomysły

Jak przekazać radosną nowinę partnerowi czy rodzicom. Nasze 3 pomysły

Gdy dowiadujesz się o ciąży to zrozumiałe, że chcesz się podzielić tą radosną nowiną z najbliższymi. Ale jak to zrobić? Owszem możesz zwyczajnie poinformować, ale możesz też przekazać taką informację w sposób zdecydowanie ciekawszy. Jeżeli jesteś ciekawa jak, to koniecznie przeczytaj nasz poradnik.

O czym należy pamiętać przekazując radosną nowinę? Bez stresu i z radością

Jeżeli chcesz przekazać radosną nowinę najbliższym, warto całą sytuację dokładnie zaplanować. Możesz poinformować o ciąży w sposób śmieszny, ale też z nutą powagi. Jednak nigdy nie wystawiaj innych na tzw. oczekiwania np. mówiąc, że chcesz z kimś poważnie porozmawiać. Wszak to może wywołać u tej osoby stres, a tego chce się przecież uniknąć. Zdecydowanie lepiej zadzwonić i jak gdyby nic zaprosić najbliższych na kawę czy herbatę i pyszne ciacho. Pamiętaj też, aby nigdy nie przekazywać informacji o ciąży podczas, gdy ta osoba prowadzi samochód, gdyż pod wpływem takiej informacji może zwyczajnie mieć problem z bezpiecznym dojechaniem do domu. Dlatego, jeżeli chcesz powiedzieć o ciąży, to koniecznie zrób to w odpowiednim miejscu i czasie. Teraz przedstawimy naszym zdaniem ciekawe pomysły.

Pierwsze zdjęcie Maluszka – pamiątka na całe życie

Nasz pierwszy pomysł sprawi, że poleją się łzy szczęścia i wzruszenia. Otóż warto pierwsze zdjęcie z USG oprawić w ramkę. Polecamy zakup ramki na zdjęcia w sklepzramami.pl. Znajdziesz tam nie tylko szeroki wybór produktów, które dodatkowo wyróżniają się jakością oraz estetyką. Zdjęcie w ramce niewątpliwie będzie pamiątką na całe życie. Można ustawić je sobie na komodę czy nawet na stolik nocny. Taki prezent warto podarować zarówno partnerowi, jak i rodzicom czy teściom. Dziadkowie na pewno też z dużą radością będą oczekiwać na wnuka czy wnuczkę. Jeżeli jeszcze jest za wcześnie na pierwsze USG, ale już jesteś po wielu testach ciążowych i masz potwierdzenie od lekarza, to oczywiście możesz wykonać zdjęcie dwóch kresek z testu i taką fotografię pięknie oprawić w ramce. Nie polecamy natomiast pokazywania samego testu, wszak jak wiadomo może to wywołać pewien niesmak tym bardziej, że wiadomo, jak się go wykonuje.

Buciki zawsze się sprawdzają

Oczywiście warto także postawić na poinformowanie o ciąży w sposób nieco bardziej klasyczny, albo też częściowo już znany. Otóż wystarczy zakupić buciki dla noworodka w neutralnym kolorze i zapakować je w małe pudełeczko. Z kolei to małe pudełeczko najlepiej umieścić w większym pudełku, a następnie w dużym kartonie. Teraz możesz wręczyć taki upominek partnerowi, np. podczas romantycznej kolacji. Na pewno będzie się zastanawiał co jest w środku, a rozpakowywanie pudełek by dojść do najważniejszego prezentu wywoła salwy śmiechu. Jednocześnie warto moment otwierania prezentu i wyjmowania bucików nagrać. W końcu po wielu latach można pokazać to swojemu dziecku, by wiedziało, jak bardzo rodzice cieszyli się z jego poczęcia.

Ciasto z niespodzianką

Można wpaść na pomysł, aby umieścić zdjęcie z USG czy karteczkę z informacją o ciąży w kanapkach partnera, ale bądźmy szczerzy część z nich pewnie zjadłaby sporą ilość, nim rzeczywiście by coś zauważyli – cóż w końcu to faceci. Dlatego też, lepiej przygotować ciasto z niespodzianką, ale owej niespodzianki nie umieszczać w środku, oczywiście dla bezpieczeństwa. Otóż wystarczy, że kupicie ciasto, pokroicie je na kawałki, a na każdym kawałku umieścicie cukrową figurkę dzidziusia. Pozostaje już tylko zaprosić rodziców i teściów czy inne bliskie wam osoby. Warto, by partner także dowiedział się w tym samym czasie, co dziadkowie. Pozostaje już podać pyszne ciasto i czekać na reakcję. Możecie także spodziewać się łez radości. Jeżeli nie znajdziecie cukrowych bobasków, to zawsze można kupić kolorowe literki i ułożyć napis „jestem w ciąży” bądź też zwyczajnie „baby”.

Warto radosną informację o ciąży przekazać w sposób nieoczywisty i jednocześnie ciekawy. Tę chwilę zapamiętacie na całe życie i będziecie mieli co wspominać przez wiele lat. Natomiast szczegółów o samym poczęciu raczej nie rozpowiadajcie, w końcu o tym raczej nikt nie będzie chciał słuchać, szczególnie wasze dziecko, gdy będzie nastolatkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read