Strona głównaDOMJak utrzymać porządek w garażu?

Jak utrzymać porządek w garażu?

Garaż to pomieszczenie, w którym przechowujemy nie tylko samochód, trzymamy tam również różnego rodzaju sprzęty sportowe, turystyczne, ogrodowe, rowery, narty, kosiarki, itp. W garażu zazwyczaj lądują przedmioty, które są niepotrzebne w domu.

Garaż często pełni też funkcje gospodarcze, wiele osób urządza w nim np. warsztat majsterkowicza. Porządek w garażu, jak i w każdym innym pomieszczeniu gospodarczym utrzymamy pod warunkiem, że zainwestujemy w odpowiednie meble.

Meble garażowe

Niezbędnym wyposażeniem garażu są regały i półki. Jako regały garażowe najlepiej sprawdzą się regały metalowe. Dobrze zniosą duże ciężary sprzętów elektromechanicznych, puszek z farbami i innych przedmiotów.

Regały metalowe to meble, których wysokość i szerokość można dostosować do własnych potrzeb. Są łatwe w montażu, bez problemu można przestawić je w inne miejsce. Są też odporne na zabrudzenia, uszkodzenia, nie szkodzą im ani zmiany temperatur ani wilgoć.

Ściany i sufit garażu

Warto maksymalnie wykorzystać przestrzeń pionową w garażu. Idealnym rozwiązaniem, dzięki któremu maksymalnie wykorzystamy ściany jest zamontowanie haków i wieszaków, na których rozmieścimy poszczególne narzędzia. Na ścianie garażu dobrze jest powiesić też skrzynkę z narzędziami.

Bardzo ergonomicznie zagospodarujemy powierzchnię garażu wykorzystując również jego sufit. Rowery czy narty można powiesić na specjalnych zestawach podnośników pod sufitem, Zaoszczędzimy sporo miejsca na podłodze, zyskamy dodatkową przestrzeń oraz łatwy dostęp do powieszonych sprzętów.

Regularne porządki w garażu

Sposobem na utrzymanie porządku w garażu jest systematyczne sprzątanie pomieszczenia i dbanie o porządek. Nawet najbardziej efektywne zagospodarowanie garażu nie pomoże w utrzymaniu ładu, jeśli nie będziemy odkładać narzędzi i innych przedmiotów na swoje miejsce. Warto więc po zakończeniu pracy poświęcić kilka minut na uporządkowanie rzeczy znajdujących się w garażu, wyrzucenie śmieci i wytarcie podłogi.

Segregacja przedmiotów

Starajmy się też robić przemyślane zakupy do garażu i co pewien czas róbmy segregację przedmiotów i pozbywajmy się tych niepotrzebnych. Raz na jakiś czas usuńmy z garażu przedmioty, których nie używamy i które tylko zajmują miejsce. Starannie segregujmy też przedmioty niepotrzebne w domu. Te, których nie będziemy używać, wynieśmy na śmietnik, a nie do garażu. Tym sposobem nie zagracimy garażu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read