Strona głównaAGDJak zmieniały się sprzęty AGD i RTV przez lata

Jak zmieniały się sprzęty AGD i RTV przez lata

Są z nami od lat i nie wyobrażamy sobie bez nich życia. A przecież jeszcze sto lat temu nie każdy mógł cieszyć się prądem w domu, a co dopiero lodówką! Jak więc radzili sobie nasi przodkowie?

Lodówka bez zamrażalnika

Potrzebę chłodzenia lub przechowywania żywności w chłodnych warunkach znano od dawna. I co ciekawe, nasi przodkowie doskonale radzili sobie z tym nawet w sezonie letnim. Najpowszechniejszym sposobem były ziemianki, czyli pomieszczenia wykopywane nawet kilka metrów pod ziemią. Tam nawet latem jest chłodno. A pierwszą lodówkę wymyślono na potrzeby przemysłu piwowarskiego. Zanim trafiła pod strzechy, minęło kilkadziesiąt lat. I co ważne, pierwsze lodówki nie miały zamrażalników.

Pralka ręczna

Nie chodzi wcale o tarę, chociaż to dość celne skojarzenie. Jednak pierwsze maszyny do prania przypominały olbrzymie bębny napędzane pracą ludzkich rąk. Nie było ani wygodne, ani przyjemne zadanie, niemniej dobrze pełniło swoją funkcję. Lepiej było prać w takich ręcznych pralkach niż na tarach lub całkowicie ręcznie.

Zanim doczekaliśmy się pralek automatycznych, przez lata nasze babcie korzystały z tradycyjnej wirnikowej „Frani”. Można było chociaż przez chwilę nic nie robić. Niestety „Frania” nie umiała sama nabrać wody i sobie jej podgrzać. Dziś, gdy obsługa pralki sprowadza się do naciśnięcia kilku guzików, możemy uważać się za szczęściarzy.

Telewizor z jednym programem

Brzmi jak tortura, a przecież od tego się zaczęło. Mało tego – program nadawany był tylko przez kilka godzin dziennie i był czarno-biały! Pierwsze telewizory miały bardzo mały ekran, ale ówczesna technologia sprawiała, że zajmowały bardzo dużo miejsca.

Nie dość, że oferta programowa była ograniczona, nie dość, że na ekranie dominowała szarość, to nie było możliwości obsługi pilotem! Dziś telewizor bez pilota uważamy po prostu za zepsuty.

Współczesne telewizory są duże, płaskie, energooszczędne i przede wszystkim kolorowe. Najnowsze technologie odwzorowania barw gwarantują doznania na poziomie widoku „na żywo”. Telewizory służą nie tylko do oglądania filmów czy programów, ale też do grania lub przeglądania internetu. A przecież historia tego urządzenia ma niecałe sto lat…

Gdzie kupić nowoczesne AGD i RTV?

Jeśli szukamy taniej oferty na AGD i RTV, możliwości zakupów na raty i do tego z darmową dostawą, to najlepszym wyborem jest platforma Allegro, która oferuje to wszystko. Trzeba pamiętać, że Allegro nie jest sprzedawcą, ale miejscem, w którym sprzedawcy mogą oferować swoje towary. Konkurencja jest więc ogromna, a więc i o dobrą cenę łatwiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read