Strona głównaPORADYKomfort w łazience

Komfort w łazience

Łazienka to miejsce, w którym na co dzień dbamy o swoje potrzeby higieniczne. Jasne, eleganckie, funkcjonalnie urządzone wnętrze pozwoli przyjemnie spędzić czas przeznaczany na kąpiel lub golenie. Przy takich czynnościach można się zrelaksować!

Jak zadbać o komfort w łazience?

Urządzenie komfortowej łazienki nie powinno ograniczać się do umieszczenia w niej wanny, umywalki i sedesu. Niezwykle praktycznym wynalazkiem jest również bidet, który ułatwia utrzymanie higieny intymnej w ciągu dnia. To urządzenie dawno już nie jest luksusem, a w przestronniejszych pomieszczeniach stanowi standardowe wyposażenie. Dobrze dobrany do reszty ceramiki sanitarnej bidet oraz współgrająca stylem z resztą armatury bateria bidetowa podnoszą też estetykę pomieszczenia.

Wanna czy kabina prysznicowa?

Jeśli metraż na to pozwala, najlepiej zdecydować się wyposażenie łazienki zarówno w wannę, jak i w kabinę prysznicową. Na co dzień wygodną i szybką opcją jest mycie się pod prysznicem. Dodatkowo pozwala to na dużą oszczędność wody. Warto jednak czasem zafundować sobie chwilę odprężenia i skorzystać z ożywczej kąpieli w wannie.

Przy dogodnej konstrukcji instalacji kanalizacyjnej możliwe jest zbudowanie bezbrodzikowej kabiny prysznicowej, co ułatwia utrzymanie pomieszczenia w czystości i zapobiega problemom związanym z uszczelnianiem krawędzi brodzika. Co więcej, z takiego prysznica mogą wygodnie korzystać osoby, które ze względu na schorzenia narządu ruchu mogłyby mieć problem z przekroczeniem wysokiego progu kabinki.

Proste i praktyczne ulepszenia w łazience

Estetyka łazienki i komfort korzystania z niej zależą od wielu elementów. Niektóre związane są z koncepcją układu pomieszczenia, a inne – dotyczą niewielkich, funkcjonalnych ulepszeń, które ułatwiają wykonywanie czynności higienicznych i kosmetycznych.

Warto pomyśleć np. o zainstalowaniu podwójnej umywalki lub dwóch umywalek obok siebie. Pozwoli to na wspólne poranne mycie, bez czekania na swoją kolej. Jeśli pod umywalką znajdzie się szafka z dostatecznie dużym blatem, każdy z domowników znajdzie stałe miejsce na kosmetyki i akcesoria niezbędne do codziennej higieny. Lustro nad umywalką powinno być duże i zaopatrzone w kilka źródeł rozproszonego światła. Łatwiej wówczas starannie się ogolić czy wykonać precyzyjny makijaż.

Wygodnym rozwiązaniem jest jednodźwigniowa bateria bidetowa, wannowa czy prysznicowa (bez dwóch osobnych kurków do zimnej i gorącej wody). Dobrze też, aby miała głowicę termostatyczną. Dzięki temu, bez czasochłonnego ustawiania, uzyskuje się wodę o optymalnej do mycia, stałej temperaturze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read