Strona głównaDOMLinear Q4 Line - okna do kuchni, łazienki i salonu, niezależnie od...

Linear Q4 Line – okna do kuchni, łazienki i salonu, niezależnie od aranżacji

Okna mogą mieć znaczenie dekoracyjne, rozpraszać światło albo rozjaśniać wnętrza. Bywa również, że mają za zadanie przyciemnić wnętrze, jeśli w danym pomieszczeniu powinna panować właśnie taka atmosfera. Bardzo ważne są także okienne ramy dopasowane do aranżacji, a jednocześnie umożliwiające jej zmianę. W końcu okien nie zmienia się tak często jak wystroju. Na wszystkie te potrzeby odpowiada nowy system Linear Q4 Line. Warto dowiedzieć się więcej na jego temat, by stworzyć spójną aranżację z odpowiednimi oknami.

System Linear Q4 Line – jak dopasować okno do pomieszczenia i jego aranżacji?

Należy zacząć od tego, że profil Gealan Linear doskonale imituje profile aluminiowe. Nie tylko ze względu na możliwość wyboru okleiny metalicznej, ale przede wszystkim smukłą budowę, kanciaste kształty i duże przeszklenia. W związku z tym okna Linear Q4 Line na pewno sprawdzą się do salonu, gdyż zapewnią sporo światła, nawet w bardzo pochmurny dzień. Dzięki takim rozwiązaniom, można oszczędzać energię elektryczną. Oczywiście w zależności od aranżacji salonu można wybrać różny rodzaj okleiny. W stylistyce glamour sprawdzi się okleina okienna w kolorze miedzianym, czy też srebrnym. Do takich okien można dobrać klamki w podobnych kolorach, tym bardziej że ich wybór także jest bardzo duży.

Do sypialni w stylu skandynawskim odpowiednia będzie okleina w kolorze dębu skandynawskiego. Szary w połączeniu z kolorem drewna dobrze skomponuje się z elementami wyposażenia sypialni w podobnym stylu. Co więcej decydując się na profile beżowe, szare czy brązowe masz pewność, że są ponadczasowe i nadal będą dobrze się prezentować, nawet po remoncie i zmianie kolorystyki czy wykończenia we wnętrzu domu. Tu należy zwrócić jeszcze uwagę na rodzaj szyb. Otóż w sypialni na pewno sprawdzą się przyciemniane. Z kolei chcąc urządzić kuchnię w stylu industrialnym, można zdecydować się na okleinę w odcieniu antracytu czy szarości. Może sprawdzi się np. jedwabny szary, który wpada nieco w odcień niebieskiego.

W przypadku kuchni zastosowanie tradycyjnego okna nie jest potrzebne. Warunki są jakie są, zatem aby zaoszczędzić sobie częstego mycia szyb, dobrze jest zaopatrzyć się w szyby ornamentowe. Wbrew pozorom struktur do wyboru jest bardzo wiele. Jednocześnie rozpraszają światło i zapewniają transparentność na niskim poziomie. Ornamentowe okna z powodu tego, że nie absorbują intensywnie wilgoci, sprawdzą się także w łazience. W ten sposób ograniczysz parowanie wody. Jednocześnie wypolerowanie takiego okna przy myciu nie będzie konieczne, co także nie jest bez znaczenia. System Linear Q4 Line umożliwia dobór okien odpowiedniej wielkości, zapewniających dobry widok czy też możliwość wietrzenia domu. Wystarczy wybrać odpowiedni rozmiar przeszklenia. Może ono powiększać wnętrze, jeśli znajduje się na całej powierzchni ściany. Może być to dobry pomysł zwłaszcza do gabinetu.

Linear Q4 Line – ograniczenie mostków termicznych, a tym samym zapewnienie trwałości wykończenia

O szczelności okien słów kilka. Otóż okna Linear Q4 Line są zbudowane z profili 6-komorowych i skrzydeł 5-komorowych. Stabilność całej konstrukcji zapewniają wzmocnienia stalowe, choćby ramki dystansowe, gdzie połączone zostało tworzywo sztuczne i blacha ze stali szlachetnej. To właśnie ten element obniża współczynnik Uw całej konstrukcji nawet o 0,2 W/m2K. Dzięki temu okna Linear Q4 Line mogą sprawdzić się w domach energooszczędnych. Mają bowiem współczynnik przenikania ciepła 0,73 W/m2K, a dla domów energooszczędnych wynosi on poniżej 0,80 W/m2K. Bez wątpienia takie okna są zatem odpowiednim wyborem zarówno do sypialni, gdzie utrzymuje się nieco niższą temperaturę ( ale nie mniejszą niż 18-19 stopni) czy salonu, gdzie ta temperatura powinna być o 1 lub 2 stopnie wyższa. Z kolei w łazience zalecana jest nawet wyższa temperatura niż w pokoju dziennym. By możliwa była taka regulacja i się sprawdzała, w domu nie powinno być żadnych nieszczelności, także tych od strony okien. Mostki termiczne mogą w przypadku okien powodować straty ciepła rzędu od 15 do 25%. Stąd warto zainwestować w Linear Q4 Line.

„Zielone” rozwiązania, czyli o ekologicznych oknach Linear Q4 Line

Decydując się na okna Linear Q4 Line wybierasz także ekologiczne rozwiązania. W końcu część z profili okiennych, a dokładnie rdzeń, jest wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu. To jeszcze nie wszystko, bowiem firma Stollar Okna i Drzwi (producent okien Linear Q4 Line) dba o środowisko także w inny, niecodzienny sposób. Każdy klient, który kupi okno może liczyć na to, że w jego imieniu firma posadzi jedno drzewko. Oczywiście im więcej okien, tym więcej drzew do posadzenia. To nie pierwsze akcje proekologiczne firmy Stollar. Producent przyzwyczaił nas już do tego, że wszystkie działania związane z rozwojem firmy, idą w parze z ochroną środowiska. Dowodem tego z pewnością jest certyfikat, który ostatnio pojawił się na stronie producenta. Czytamy w nim, że w samym roku 2021, dzięki aktywnemu udziałowi w procesach recyklingowych, firma przyczyniła się do ograniczenia emisji CO2 aż o 764 tony! Tym samym pobiła swój wynik z roku 2020 o 20 ton.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read