Strona głównaPORADYMoskitiery okienne - skuteczna ochrona przed insektami

Moskitiery okienne – skuteczna ochrona przed insektami

Owady są uporczywym problemem zwłaszcza wiosną oraz latem. W walce z nimi pomogą ci specjalne siatki umieszczone w oknach – rozwiązanie proste, ale bezsprzecznie efektywne!

Wraz z pierwszymi promieniami wiosennego słońca budzą się do życia biedronki, pszczoły, pająki a także… bzyczące komary, na myśl o których dostajemy gęsiej skórki. Ciepłe wieczory, podczas których przesiadujemy do późna z uchylonym oknem są dla nich świetną okazją, by wtargnąć i zagnieździć się w naszych domach. Jak tego uniknąć?

Rozwiązaniem może być wyposażenie okien w moskitiery – proste, ale skuteczne akcesorium, które ochroni nas przed wizytą nieproszonych gości. Moskitiery okienne z siatką o dużej gęstości nie przepuszczą również pyłków ani kurzu, przynosząc tym samym ulgę dla osób zmagających się z alergią sezonową.

Ekologiczna alternatywa dla środków owadobójczych

Moskitiera stanowi fizyczną barierę dla owadów. W odróżnieniu od specjalnych lamp i chemicznych środków nie uśmierca insektów i nie jest szkodliwa dla zdrowia. Wiele preparatów na komary (sprayów, płynów czy kremów) zawiera toksyczne substancje takie jak DEET, które podrażniają skórę, a także wpływają w niekorzystny sposób na układ nerwowy. Nie powinny być one stosowane zwłaszcza przez kobiety w ciąży i małe dzieci.

Dobre moskitiery, poprawnie zwymiarowane i dobrane do okna, posłużą ci przez wiele lat. Siatki ochronne są bowiem łatwe do utrzymania w czystości i bardzo wytrzymałe. Wykonane z wodoodpornych materiałów, nie rdzewieją i mogą być z łatwością czyszczone przy pomocy zwykłej ścierki z płynem. Rama z narożnikami bez nacięć nie gromadzi kurzu, a co za tym idzie – może być swobodnie stosowana w domach alergików.

Rodzaje moskitier, czyli jakie moskitiery wybrać?

Na rynku znajdziemy wiele typów moskitier różniących się od siebie ceną, sposobem montowania czy wielkością oczek w siatce. Do najpopularniejszych rozwiązań, które sprawdzą się zarówno w domach, jak i w miejscach pracy zaliczamy:

1. Moskitiery ramkowe

Moskitiery ramkowe są tanim i skutecznym rozwiązaniem. Montuje się je bezpośrednio na wewnętrznej ramie okna na haczykach obrotowych. Taki sposób mocowania nie wymaga żadnych zaawansowanych operacji, a tym samym umożliwia samodzielne zakładanie i demontaż moskitiery. Moskitiera ramkowa jest cięta na wymiar, dlatego przy składaniu zamówienia tak ważne jest podanie precyzyjnych parametrów okna.

2. Moskitiery roletowe

Moskitiery roletowe działają w podobny sposób, co klasyczne rolety – przy pomocy sznurka są wysuwane i chowane do kasety zamontowanej na ramie okna. Właściwość ta umożliwia ich dowolne zwijanie w zależności od potrzeb, np. wtedy, kiedy chcesz umyć szyby lub podlać kwiaty na parapecie. Montaż moskitier roletowych często wymaga profesjonalnej wiedzy, co przekłada się na wyższą cenę rozwiązania.

Ciekawą opcją wśród modeli roletowych są moskitiery harmonijkowe, które po zsunięciu przyjmują kształt harmonijki.

Dopasuj moskitiery do swojego pomieszczenia

Moskitiera jako integralna część okna może być z łatwością dopasowana do koloru ramy okiennej, a także barw, które dominują w pomieszczeniu. Szeroka gama kolorystyczna dostępna w ofercie Karnix zadowoli każde gusta. Nie mniej ważny wydaje się jednak wybór koloru siatki, z której zbudowana jest moskitiera.

Wśród modeli dostępnych na rynku przeważają rozwiązania z białą lub czarną siatką. Biała moskitiera jest niezwykle atrakcyjna wizualnie. Warto jednak pamiętać, że siatka ta zmniejsza ostrość obrazu i wymaga systematycznego prania. Zasłona w czarnym kolorze jest gwarancją wysokiej przejrzystości, ale obraz oglądany przez nią z wewnątrz może być nieco zaciemniony. Nie brudzi się też tak łatwo jak biała siatka.

Wiodącym producentem moskitier okiennych na polskim rynku jest firma Karnix, oferująca najwyższą jakość produktu, błyskawiczną realizację zamówienia oraz bezpieczną wysyłkę do klienta za pomocą firmy kurierskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read