Strona głównaPORADYNie masz miejsca na przechowywanie? Stwórz je!

Nie masz miejsca na przechowywanie? Stwórz je!

Wiele osób ma ten sam problem – zbyt dużo przedmiotów i zbyt mało miejsca. Jeśli jednak masz działkę albo ogród, możesz temu zaradzić. Wystarczy postawić domek ogrodowy, który stworzy przestrzeń do składowania wszystkich większych akcesoriów. Zwłaszcza tych, które używane są sporadycznie. Pozwoli to zapanować nad nieporządkiem oraz ułatwi poszukiwanie potrzebnych narzędzi w przyszłości.

Dodatkowa przestrzeń – wkomponuj ją w swój krajobraz

Domki ogrodowe są świetnym rozwiązaniem dla tych wszystkich, którzy borykają się z nadmiarem przedmiotów i niedoborem miejsca. To prosty sposób na zyskanie dodatkowej przestrzeni, która pozwoli uporządkować wszystkie narzędzia oraz inne akcesoria. Co ważne, domki mogą być drewniane, plastikowe czy metalowe. W ten sposób możemy wybrać model, który najbardziej będzie odpowiadał naszym preferencjom, ale też świetnie wpisze się w krajobraz działki czy ogrodu. Dobrze, aby współgrał stylistycznie z domem.

To rozwiązanie na lata. Solidna konstrukcja powoduje, że budynek będzie stał przez wiele lat. Zastosowane materiały i technologie sprawiają, że będzie ona solidna i odporna na wszelkie działania warunków atmosferycznych. I nie chodzi tu wyłącznie o silne wiatry czy huraganowe burze. Istotne jest również przeciwstawienie się promieniom słonecznym. Potrafią one powodować blaknięcie czy utratę właściwości wielu materiałów. Wybierając jednak solidny domek, nie trzeba się o to martwić.

Dodatkowe miejsce trzeba zagospodarować

Kiedy już postawimy wybrany domek ogrodowy, nie możemy do niego po prostu wrzucić mniej potrzebnych rzeczy. Tę przestrzeń trzeba rozplanować. Tak, aby w każdej chwili móc bez problemu sięgnąć po potrzebny przedmiot. Najlepiej zacząć od porządkowania narzędzi. Dobrze jest na to przeznaczyć jedną ścianę. Możemy na niej posegregować wszystkie młotki, śrubokręty, klucze, wkręty oraz innej maści przedmioty używane przy różnego typu pracach.

Jedną ze ścian można również wyposażyć w wieszaki na rowery. W ten sposób zajmują mniej miejsca, a dzięki takie rozwiązaniu zyskujemy więcej przestrzeni podłogowej, na której można przechować np. kosiarkę albo sezonowe opony. Nie można również zapominać o regałach. Na ostatniej ścianie ustawmy jeden duży lub dwa mniejsze – mogą służyć jako spiżarnia oraz miejsce do składowania najróżniejszych farb czy innej chemii użytkowej. Z zewnątrz domek może wydawać się niewielki, jednak jeśli dobrze rozplanujemy środek, będziemy zdziwieni ile przedmiotów udało nam się schować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read