Strona głównaBUDOWAPrace porządkowe na budowie – gwarancja bezpieczeństwa i sukcesu

Prace porządkowe na budowie – gwarancja bezpieczeństwa i sukcesu

Prace porządkowe na polu bitwy – w sercu remontu – są nie mniej ważne niż wszystkie montaże, cięcia i budowania. Jeśli bowiem nie zadbamy o odpowiedni porządek na placu budowy czy już w wykańczanym budynku, nawet najlepiej wykonana praca może zostać zniwelowana przez brud i kurz, a także nieporządek. Dlatego warto pamiętać, by na bieżąco sprzątać bałagan!

Porządek musi być!

Plac budowy to prawdziwe pole bitwy – zewsząd spodziewać się można pułapek, rowów i niebezpiecznych rusztowań. Dlatego należy przestrzegać wszystkich, nawet najbardziej restrykcyjnych i irytujących przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Pozwoli to uniknąć wypadków i nieprzyjemnych tego konsekwencji nie tylko dla samego poszkodowanego, ale i również konsekwencji prawnych dla firmy, dewelopera czy wykonawcy. Podobnie sprawa ma się w budynkach, które już są wykańczane. Tam szczególnie należy zadbać o czyste podłogi, po których nie walają się zbędne śmieci, kurz i brud. Doskonale sprawdzą się do ogarnięcia tego odkurzacze przemysłowe i budowlane.

Niezbędny sprzęt na każdej budowie

Odkurzacze przemysłowe różnią się znacznie od tych naszych domowych. Nie tylko wyglądem, chociaż to zwraca naszą uwagę na początku. Tego rodzaju sprzęt musi mieć znacznie bardziej wytrzymałą obudowę, a także dać się łatwo przenieść. Skoro już mowa o wytrzymałości, nasze domowe odkurzacze są znacznie bardziej delikatne i łatwo się zapychają. Ich przemysłowy odpowiednik z kolei to twarda sztuka i niestraszne mu nawet poważne zabrudzenie, a co ważniejsze – zapylenie, które jest niestety dość częstym zjawiskiem na budowie. Odkurzacz przemysłowy ma nieporównywalnie większą moc, a także wydajność. Dzięki temu w krótkim czasie sprząta się nim nawet bardzo duże powierzchnie, co w przypadku wykończeniówki może mieć miejsce nawet kilka razy dziennie.

Dlaczego porządek jest taki ważny?

Porządek na budowie to ważny element bezpieczeństwa i jakości wykonywanej pracy. Łatwiej się poślizgnąć na zakurzonej, zabrudzonej podłodze niż takiej, która została świeżo wyczyszczona. Co nie bez znaczenia w przypadku chociażby malowania ścian po uprzednim ich szlifowaniu – pył osadzać się może na powierzchniach, a tym samym zepsuć cały efekt. Powstają wówczas grudki, farba nie trzyma się ściany czy sufitu i całą pracę wykonywać trzeba od początku. Dlatego warto zainwestować w dobry sprzęt lekki, który ułatwi nam wykonywanie nawet najcięższych prac i uczyni je bardziej znośnymi i mniej uciążliwymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read