Strona głównaPORADYPraktyczne, wygodne i piękne - meble designerskie

Praktyczne, wygodne i piękne – meble designerskie

Meble designerskie potrafią urzekać niecodziennym kształtem, kolorem, czy formą. Większość z nas jednak patrząc na niektóre modele zastanawia się: czy to się w ogóle nadaje do użytku?

Czy meble designerskie są wygodne?

Wbrew pozorom i obawom tradycjonalistów, nowoczesne designerskie meble nie muszą być niewygodnymi tworami „do patrzenia”. Ich projekty nie powstają jedynie na podstawie artystycznej wizji. Designerskie fotele i kanapy w większości przypadków są testowane pod kątem ergonomii użytkowania i bywają naprawdę wygodne. Mają też pozytywny wpływ na zdrowie kręgosłupa i świetnie relaksują. Oczywiście nie wszystkie designerskie meble wypoczynkowe są równie udane, jednak przy odrobinie szczęścia można znaleźć takie, które będą zachwycać zarówno niebanalnym wyglądem, jak i wygodą.

Niebanalne i praktyczne

Designerskie meble kuchenne potrafią nieźle zaskoczyć niebywałą praktycznością i pojemnością. W wizjonerskich projektach kuchni, zaskakuje połączenie niecodziennych rozwiązań estetycznych z racjonalnym podejściem do gospodarowania przestrzenią. W przypadku tych ogromne znaczenie dla designerskiego efektu końcowego, mają użyte materiały. Ostatnio coraz częściej szkło i aluminium zastępuje elementy dawniej wykonywane wyłącznie z płyty wiórowej, bądź paździerzowej. Takie meble idealnie uzupełniają designerskie lampy wiszące, bądź proste, minimalistyczne lampy na linkach.

Gdzie można kupić meble designerskie?

Jeśli chcemy umeblować mieszkanie naprawdę wyjątkowo, a przy tym nie musimy specjalnie liczyć się z budżetem, warto jest zamówić indywidualny projekt. Istnieją w Polsce firmy, które specjalizują się w designerskich meblach na zamówienie. Możemy w nich zamówić mebel zaprojektowany od A do Z wyłącznie dla nas, lub nabyć gotowy model wyprodukowany w krótkiej serii. Nie jest to jednak jedyne możliwe rozwiązanie, kiedy chcemy nowocześnie i modnie urządzić dom. Warto jest odwiedzić popularny salon meblowy w najbliższej okolicy. Perełki w jego ofercie mogą nas mile estetycznie zaskoczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read