Strona głównaARANŻACJETrendy aranżacyjne na rok 2020

Trendy aranżacyjne na rok 2020

Nadchodzi Nowy Rok a to zwiastun zmian. Witamy je z otwartymi ramionami również w naszych wnętrzach, które powoli odchodzą od stonowanych kolorów i bezpiecznych rozwiązań. W roku 2020 zaczynają królować mocne akcenty i gorące barwy natury.

Odważna kuchnia

Choć biel w kuchniach nadal ma się dobrze i wiele osób decyduje się na taką właśnie aranżację mieszkania, w trendy zaczynają wchodzić mocniejsze rozwiązania. Kuchnie zaprzyjaźniają się z ciemnymi barwami, takimi jak szarość, grafit i czerń oraz zieleń. Przejawia się to zwłaszcza we frontach szafek, a także kamiennych blatach. Takie rozwiązania to powiew luksusu i nowoczesności.

Źródło: Studio Loko

Ekolove

Niesłabnącą tendencją jest zwrot ku naturze. Coraz częściej szukamy dodatków i mebli wykonanych z naturalnego drewna, a także rękodzieł, które trzymają się z daleka od masowej produkcji. Jesteśmy coraz bardziej świadomi naszego wpływu na środowisko i ma to mocny oddźwięk w rzeczach, które zdobią nasze mieszkania. Wybieramy materiały z odzysku, idziemy w stronę zero waste. Stawiamy na spokojniejsze kolory, naturalne tkaniny, takie jak len i akcenty w odcieniach spokojnej zieleni. Jeśli chcemy być na czasie, ekologia to wspaniały kierunek do obrania!

Mocne barwy

Do łask powracają także mocne kolory. Jeden czy dwa akcenty w stonowanych przestrzeniach, zmieniają cały charakter pokoju, nadają mu głębi i przytulności. Na salonach królują głównie głębokie odcienie brązu, krwistej czerwieni oraz żółci i turkusu.

Źródło: Unsplash

Afryka

Zwrot ku naturze to także bliższe przyjrzenie się akcentom etnicznym, zwłaszcza tym związanym z Afryką. Bardzo modne stają się dodatki stylizowane na pamiątki z gorącego kontynentu. Nie braknie dekoracji w printy zwierzęce, takie jak cętki żyrafie czy zebrę. Kolorystycznie, modne będą wszelkie odcienie pomarańczu, różu i czerwieni, kojarzone ze spaloną ziemią. Również geometria znajdzie tu swoje miejsce.

Miętowe szaleństwo

Ten odcień zieleni prawdziwie rozgościł się w naszych domach i sercach. Miętowe dodatki, ściany i meble są niezwykle modne w tym i nadchodzącym sezonie, dlatego jeśli jeszcze nie zaopatrzyłaś się w odpowiednie akcenty – już najwyższa pora! Ten kolor pięknie komplementuje wnętrza w stylu nowoczesnym i minimalistycznym, przełamując chłodne szarości i biel i dodając odrobinę świeżości. Mięta będzie wyglądać wspaniale w każdym pomieszczeniu.

Naturalne materiały

Tu znowu mamy ukłon w stronę naturalnych rozwiązań i nie ma w tym nic dziwnego. Piękne drewno oraz kamień dodają pomieszczeniu szlachetności, a także wprowadzają życie i klasę. W połączeniu z ciekawymi, unikatowymi akcentami, będą stanowiły wspaniałą całość.

Źródło: Studio Loko

Nadchodzący rok niesie kilka ciekawych zmian w trendach aranżacyjnych. Powoli odchodzimy od minimalistycznych i surowych rozwiązań, szukamy ciepła i egzotyki. Jesteśmy świadomymi konsumentami, którzy poszukują rozwiązań przyjaznych naturze. Nie boimy się odważnych kolorów i akcentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read