Strona głównaARANŻACJEWnętrze w odcieniach szarości wcale nie musi być nudne!

Wnętrze w odcieniach szarości wcale nie musi być nudne!

Wnętrze w odcieniach szarości może wydawać się na pierwszy rzut oka nudne i nieco zbyt bezpieczne szczególnie dla tych, którzy preferują odważniejsze aranżacje. Mamy dla nich jednak dobrą wiadomość. Szary pokój nie musi być bynajmniej nużącą przestrzenią bez krzty oryginalności!

Dlaczego szary?

Dla wielu główną zaletą szarości jest jej neutralność. Z drugiej strony to właśnie jej pozorna nijakość odstrasza fanów bardziej wyrazistych barw. Neutralność ta może być jednak argumentem za uniwersalnym charakterem szarego koloru. To właśnie w mimetycznych właściwościach tkwi jego prawdziwa siła – szary z łatwością dostosowuje się do otoczenia. Tym samym kolor ten można z powodzeniem wykorzystać do aranżacji w najróżniejszych stylistykach, stosując go jako uniwersalną bazę, wokół której powstanie niezwykle oryginalna przestrzeń – https://www.paradyz.com/blog/szary-pokoj-nie-musi-byc-nudny/.

Odcienie szarości w Twoim domu – inspiracje

Subtelny odcień szarości świetnie sprawdza się w połączeniu z geometrycznymi pastelami (np. heksagonami). Tworząc taką kompozycję, można wykorzystać płytki ceramiczne z kolekcji Esagon – https://www.paradyz.com/plytki/esagon. Ich niebywała delikatność (pudrowe odcienie beżu, różu oraz delikatnego błękitu) i unikatowy, nowoczesny charakter sprawiają, że możliwości aranżacyjne stają się praktycznie nieograniczone. Dzięki nim pomieszczenie nabiera klimatu pop-artowych wnętrz żywcem wyjętych ze zdjęć pochodzących z lat 60-tych XX wieku. Aranżacje takie można zastosować do stworzenia klimatycznego salonu z kuchnią bądź dziecięcych pokojów.

Inne inspiracje? Szary idealnie koresponduje z zielenią (kwiaty doniczkowe, krzewy oraz drzewa) oraz intensywniejszymi barwami. Świetnym przykładem jest kompozycja wysublimowanych szarości z energicznymi odcieniami żółtego zaklętego w formach geometrycznych (np. trójkątach). Tak zaprojektowanie pomieszczenie potrafi zachwycić unikalnością, nie tracąc przy tym spójności i konsekwencji.

To jak, zainspirowany/zainspirowana?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read