Strona głównaARANŻACJEWspomnienia jako motyw aranżacji wnętrza mieszkania

Wspomnienia jako motyw aranżacji wnętrza mieszkania

Podczas aranżacji swojego mieszkania warto zadbać także o różne detale. Nie zawsze będą rzucać się od razu w oczy, ale nadadzą przytulnego klimatu w danym pomieszczeniu. Jednym z pomysłów jest multiramki na zdjęcia, dzięki której możliwe jest przechowywanie tych cennych pamiątek w wygodny sposób. Jak zatem dobrać idealną ramkę na zdjęcia?

Od czego zacząć wybór ramki?

Zanim zaczniemy wybierać samą ramkę, należy zacząć od zdjęć. Nie każde bowiem będziemy chcieli wystawić na widok gości. Warto najpierw wybrać te fotografie, które chcielibyśmy umieścić na ścianie, a potem z nich wydzielić najlepsze. Dzięki temu łatwiej będzie nam dobrać odpowiedni rozmiar ramki. Najlepiej unikać zdjęć, które same w sobie są mało interesujące. Niekorzystne kadry, bijący z nich pesymizm także nie sprawdzą się jako dobra ozdoba domu. Poza tym będą wprowadzać klimat znudzenia i zniechęcenia.

Jakie zdjęcia wybrać? Takie, na które będziemy w stanie patrzeć każdego dnia. Te, które są pełne dobrych emocji, przywołują miłe wspomnienia i nawiązują do najlepszych zdarzeń z naszego życia. Multiramki na zdjęcia pozwoli stworzyć z nich ciekawą kompozycję, która dodatkowo uświetni pomieszczenie.

Wielkość zdjęć a ramka

W dzisiejszych czasach większość zdjęć przechowujemy w formie elektronicznej. Daje to pewnie ułatwienie. Nie musimy bowiem dobierać ramki do zdjęć. Mamy możliwość manipulowania wymiarem zdjęcia przed jego wydrukowaniem.

Jeśli zdjęcie i tak będzie za małe na ramkę, to nic straconego. Zawsze możemy wykorzystać styl nazywany passe-partout. Polega to na tym, że zdjęcie zyskuje dodatkową ramkę w neutralnych kolorach. Często jest to dobre rozwiązanie, a zdjęcie zyskuje dodatkową przestrzeń. W przypadku multiramek na zdjęcia jest to świetny pomysł. Zwłaszcza duża ilość zdjęć w tak bliskim sąsiedztwie będzie wyglądała o wiele bardziej estetyczniej i wyjątkowo, gdy zadbamy o taki margines.

W niektórych przypadkach lepiej zrezygnować z passe-partout. Nie pasuje to przede wszystkim do oficjalnych fotografii, rodzinnych, a także do pomieszczeń, które są utrzymane w bardziej klasycznej aranżacji. Wtedy lepiej stawiać na dopasowane ramki.

Jaką ramkę wybrać?

Rodzaj ramki warto dopasować bezpośrednio do samych zdjęć i wnętrza. W przypadku zdjęć codziennych i z wyjazdów najlepiej sprawdzają się plastikowe lub drewniane ramki. Dla oficjalnych fotografii przydadzą się za to bardziej okazałe ramki np. drewniane ze zdobieniami lub aluminiowe.

Podsumowując

Podczas wyboru odpowiednich ramek do wnętrza trzeba kierować się wieloma czynnikami, które pozwolą stworzyć rewelacyjny dodatek do danego pomieszczenia. Wszystko jednak zaczyna się wybrania zdjęć. Najlepiej stawiać na te, które będą pasować do pokoju i które wprowadzą pozytywny klimat. Wtedy należy zdecydować się na styl zdjęć. Czy będą miały dodatkową neutralną ramkę czy nie. I na koniec decydujemy się na styl samych ramek. Multiramka (znajdziesz w Decorantes.pl) na zdjęcia pasuje do wielu współczesnych mieszkań. Dzięki temu możemy stworzyć rewelacyjną kompozycję zdjęć, które wzajemnie się uzupełniają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read