Strona głównaNIERUCHOMOŚCIZamieszkaj na Ursynowie

Zamieszkaj na Ursynowie

Ursynów przez wiele lat cieszył się nie najlepszą opinią, jednak liczne inwestycje i prężny rozwój sprawiły, że dzielnica istotnie poprawiła swój wizerunek. Dlaczego warto tu zamieszkać?

Dzielnica z historią

Ursynów to dzielnica Warszawy, która może pochwalić się wyjątkowo ciekawą historią. Jakie są jej najważniejsze punkty?

  • W XVIII wieku na zlecenie Stanisława Kostki Potockiego na skarpie warszawskiej wybudowano imponujący pałac, który otoczono doskonale zaprojektowanym parkiem pełnym zieleni i harmonii. Hrabia nadał posiadłości nazwę Rozkosz i razem z małżonką Aleksandrą z Lubomirskich spędzili w niej swój miesiąc miodowy;
  • W latach 20. XIX wieku budynek został oficjalnie zakupiony przez Juliana Ursyna Niemcewicza, który zmienił jego nazwę na Ursynów. W tamtym czasie pałac był niezwykle popularny i odwiedzało go wiele najznamienitszych polskich osobistości, wśród których znajdował się między innymi Juliusz Słowacki;
  • Współczesna historia dzielnicy ma swój początek w 1934 roku, kiedy na terenie Ursynowa wybudowano pierwszą linię kolejową z Warszawy do Radomia. Niedaleko powstało również lotnisko Okęcie;
  • Budowa pierwszego ursynowskiego blokowiska rozpoczęła się w 1971 roku, jednak ze względu na kryzys gospodarczy została wstrzymana;
  • Rozbudowę osiedla wznowiono dopiero w latach 90. W tym czasie na Ursynowie zaczęło powstawać nie tylko coraz więcej budynków mieszkalnych, ale również mnóstwo punktów usługowo-handlowych.

Prężny rozwój

Współczesny Ursynów to jedna z najprężniej rozwijających się dzielnic Warszawy ciesząca się ogromną popularnością wśród polskich i zagranicznych deweloperów, którzy z chęcią decydują się na inwestowanie w jej rozwój. W okolicy powstaje coraz więcej nowych osiedli, w ramach których buduje się niezwykle nowoczesne bloki, stylowe domy jednorodzinne oraz przestronne lokale usługowe przeznaczone na wynajem. W dzielnicy z każdym dniem żyje się coraz wygodniej, a innowacyjne pomysły deweloperów i architektów sprawiają, że staje się ona naprawdę piękna.

Zgiełk miasta i spokój natury

Przeprowadzając się do stolicy, wielu z nas decyduje się właśnie na tereny ursynowskie. Dlaczego warto szukać tu mieszkania? Ursynów to po prostu idealne miejsce zarówno dla wielbicieli miejskiego stylu życia, jak i dla zagorzałych miłośników natury.

W dzielnicy znajdują się liczne restauracje, kluby i kawiarnie, a także znakomite instytucje kultury, których bogata oferta jest gwarancją niesamowitych doświadczeń. Pamiętajmy, że wśród eleganckich bloków mieszkalnych ukryte są również nowoczesne siłownie, salony kosmetyczne oraz ośrodki spa, w których doskonale zrelaksujemy się po ciężkim dniu.

Jeżeli od miejskich atrakcji wolimy raczej odpoczynek na świeżym powietrzu, to możemy wybrać się na spacer po ursynowskich parkach lub po nieodległych terenach zielonych. Tego rodzaju wycieczka skutecznie zaspokoi naszą tęsknotę za naturą i sprawi, że znowu zaczniemy oddychać pełną piersią.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup mieszkania na Ursynowie? Przede wszystkim dlatego, że w tej dzielnicy zaznamy prawdziwych luksusów, zażyjemy wielkomiejskiego stylu życia oraz odprężymy się w najpiękniejszych lasach. Najważniejsze jednak, że tutaj po prostu będziemy szczęśliwi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read