Strona głównaARANŻACJEŻyj pośród róż i nie znaj burz! Motyw kwiatów we wnętrzu

Żyj pośród róż i nie znaj burz! Motyw kwiatów we wnętrzu

Motywy kwiatowe we wnętrzach dla większości kojarzą się z angielskim stylem, czyli subtelnymi pastelowymi pąkami róż, obecnymi na zasłonach, poszewkach pościeli czy też nawet obiciach kanap.

Jednak kwiatowe motywy to nie tylko róże to także lilie, polne kwiaty, a nawet egzotyczne egzemplarze, które wykorzystane we wnętrzach jako elementy dekoracyjne, potrafią całkowicie odmienić jego wystrój.

Na jakie elementy postawić

Jak we wszystkich, tak i z motywami kwiatowymi, należy obchodzić się z umiarem. Ich nadmiar we wnętrzu może dać całkiem odwrotny efekt od zamierzonego, czyli zamiast zdobić, zacznie szpecić. Najbezpieczniejszą opcją jest postawienie na jeden maksymalnie dwa elementy dekoracyjne, zdobione kwiatowymi pąkami. Doskonale w tej roli, jeśli chodzi o sypialnie, sprawdzi się pościel, która nada wnętrzu romantycznego subtelnego charakteru, zwłaszcza w połączeniu z pastelowymi kolorami ścian, czy też mebli i miękkim przydymionym światłem lampek nocnych. Duży wybór pościeli w kwiaty znajdziesz na fabrykaform.pl.

W salonach najlepiej postawić na takie elementy jak poszewki poduszek na kanapach czy też zasłony, o kolorze motywu zbliżonym do pozostałej kolorystyki ścian oraz dodatków. Nowoczesne wnętrza natomiast doskonale prezentować będą się w połączeniu z niezwykle modnymi w ostatnim czasie motywami liści Monstery czy też palmy. Minimalistyczne plakaty na ścianach czy też podkładki na stolik kawowy w tych kształtach, pozwolą wprowadzić do wnętrza odrobinę flory.

Kwiatowa kuchnia

Miłośnicy kwiatowych detali, mogą w tych pomieszczeniach postawić na rustykalne motywy, pełne barwnych kwiatów w swoich kuchniach. Ściereczki z motywem łowickim, czy też porcelana zdobiona pąkami róż, jak także deski do krojenia zdobione kwiatowymi wyżłobieniami. Wszystkie te elementy doskonale skomponują się z drewnianą powierzchnią blatów szafek, czy też stołów, tworząc w połączeniu, niezwykle sielskie wnętrze, sprzyjające relaksowi i odpoczynkowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read