Strona głównaDOMŚwiąteczne DIY, jak zadbać o drewniane dekoracje

Świąteczne DIY, jak zadbać o drewniane dekoracje

Szukasz pomysłu na świąteczne dekoracje na Święta Bożego Narodzenia? Jeśli lubisz wzornictwo inspirowane lokalnym rzemiosłem, naturalne materiały, postaw na drewniane dekoracje, które stworzą przytulne i nastrojowe wnętrze.

Coraz częściej popularne stają się świąteczne dekoracje i ozdoby, które wykonane są z naturalnych materiałów, drewna, metalu, kamienia, czy szkła. Proste w formie, niedużych rozmiarów, pasują zarówno do wnętrz w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Drewniane mikołaje, renifery, elfy, śnieżynki na pachnących choinkach, w otoczeniu miękkich tkanin i jasnej kolorystyki tworzą prawdziwą bożonarodzeniową atmosferę w domu. Marka Drewnochron podpowiada, jak zadbać o te urokliwe drobiazgi, by móc cieszyć się ich naturalnym pięknem przez długi czas.

Świąteczna energia drewna

Jak wybrać świąteczne dekoracje? Zamiast przemierzać centra handlowe w poszukiwaniu masowych i podobnych do siebie przedmiotów, wykorzystaj własne ozdoby oraz dekoracje i samodzielnie nadaj im niepowtarzalny, świąteczny charakter. Każdy z nas ma pewnie w domu drewniane figurki, zawieszki, przywiezione z wakacji lub zakupione na lokalnym pchlim targu. Część z nowych, część ze starszych czasów, z historią wypisaną na powierzchni materiału. Czasami wystarczy zeszlifować stare powłoki i pomalować przedmiot na ulubiony kolor, aby nadać mu nowe życie. Dzisiejsze trendy dekoratorskie zdecydowanie dążą do wydobycia z drewna surowego piękna, charakterystycznych słoi, naturalnych kolorów. Rysunek drewna symbolizuje bliskość z naturą, wyraźne usłojenie, smugi i sęki emanują energią i przytulnym ciepłem. Drewno w naturalnych odcieniach i bieli odbija promienie słoneczne, sprawia, że wnętrze staje się jaśniejsze, pełne spokoju i harmonii, tak potrzebnych podczas świątecznych uroczystości.

Jeśli więc marzą Ci się ozdoby z naturalnych materiałów, spróbuj swoich sił w świątecznym DIY, wykorzystując swoje dotychczasowe świąteczne skarby.

Jak zadbać o drewniane ozdoby?

Drewno jest materiałem uniwersalnym i ponadczasowym, ale wymaga odpowiedniej ochrony m.in. przed promieniami słonecznymi, które wysuszają strukturę drewna. Do malowania i ochrony drewnianych dekoracji i ozdób, bardzo dobrze nadaje się lakierobejca 2w1 marki Drewnochron. Jest odporna na działanie promieni UV oraz zmienne warunki atmosferyczne. Produkt ma również właściwości dekorujące. Tworzy na powierzchni drewna elastyczną powłokę o satynowym połysku, podkreślając naturalne usłojenie drewna. Zapewnia do 6 lat ochrony powierzchni. Jest dostępny w szerokiej palecie kolorystycznej, od jasnych naturalnych kolorów, po ciemne, głębokie odcienie. Lakierobejca jest bardzo wygodna w użytkowaniu, szczególnie do malowania wewnątrz: nie kapie, nie tworzy zacieków, nie spływa po pędzlu. Roztacza przyjemny zapach lasu podczas malowania.

Świąteczne DIY

Zaletą coraz popularniejszego trendu DIY jest to, że wszystkie prace można wykonać w zupełności samodzielne. Malując świąteczne dekoracje i ozdoby, pamiętaj o kilku czynnościach.

Przygotowanie powierzchni drewnianej

  1. Z powierzchni uprzednio malowanych usuń złuszczenia, zabrudzenia, przeszlifuj drobnoziarnistym papierem ściernym i odpyl. Powierzchnia powinna być czysta i sucha.

Malowanie

  1. Przed użyciem dokładnie wymieszaj lakierobejcę.
  2. Nałóż pędzlem 1-2 warstwy produktu. Pomiędzy warstwami zachowaj przerwę 2 godzin. Pełne wyschnięcie powłoki uzyskasz się po 4 godzinach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read